Časté dotazy - FAQ

Milí klienti, rádi zodpovíme jakýkoliv Váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat pomocí emailu nebo objednávkového formuláře.

Od kterého věku je možné provést implantaci ?

Zpravidla se doporučuje po dokončení tělesného růstu, tj. od 18 roku věku.

Zubní lékař mi včera vytrh zub, kdy můžu jít na implantaci?

Pokud se neprovede tzn. imediátní implantace, tzn. hned po vytažení zubu se místo nahradí implantátem, je vhotné 8-12 týdnů počkat.

Bylo mi 60 let, může mi být zaveden implantát?

Obecně se má za to, že věk není odpovědný za úspěšnou nebo neúspěšnou implantaci. Implantát funguje v jakémkoliv věku. Doba vhojování implantátů je u starších pacientů o něco delší.

Užívám léky na vysoký krevní tlak. Je možné u mne zavést zubní implantát?

Zavedení zubního implantátu je relativně nenáročný chirurgický výkon a je možné ji provést i u klientů,kteří berou léky na vysoký tlak.

Zubní lékař mi řekl, že mám “prý” málo kosti, je možné provést implantaci?

Nové zubní implantáty mohou být jen několik málo milimetrů (cca 8mm) dlouhé a i přesto dokáží unést i velkou korunku zubu. Pokud chybí i přesto kost, je potřeba chybějící kost doplnit. O možnostech léčby Vás informuje lékař při konzultaci.

Jak dlouho je implantát funkční?

Snažíme se, aby byl zubní implantát funkční co nejdéle, ale do konce života skutečně garantovat funkci implantátu nemůžeme.

Co když se implantát nevhojí a vypadne?

Toto riziko je velice malé, záleží na mnoha faktorech, nicméně v rámci fair-play přístupu garantujeme záruku 18 měsíců na možnost nevhojení implantátu. V takovém případě Vám automaticky vrátíme celou částku nebo po domluvě s Vámi celou implantaci zopakujeme.

Jaké jsou rizikové faktory zubních implantátů?

Kromě systémových chorob, při kterých se implantace vylučuje - např. neléčený diabetes, ozařování v hlavové a krční krajině, nízká spolupráce a snížená hygiena a pod. , je rizikovým faktorem především kouření cigaret, které narušuje vhojování implantátů.